Misano vidělo švýcarský double: Aegerter před Lüthim, 3. Syahrin

Dominique Aegerter skvěle zvládl deštivé počasí v Misanu a získal druhé vítězství své kariéry ve Velké ceně. Zvítězil po dlouhém boji se svým krajanem Tomem Lüthim. Vůbec poprvé obsadili první dvě místa švýcarští jezdci. Třetí místo získal po výborném výkonu Hafizh Syahrin. Vedoucí jezdec šampionátu Franco Morbidelli spadl a závod nedokončil.

Boj mezi Aegerterem a Lüthim trval téměř po celý závod, až v posledních kolech se Aegerterovi podařilo ujet. Získal první vítězství na motocyklu Suter od Valencie v roce 2014. Morbidelli spadl brzy po začátku závodu, když jel v čele. Zůstává v čele šampionátu, ale vede teď před Lüthim pouze o devět bodů.

Nejlépe odstartoval Morbidelli, zatímco Mattia Pasini, který startoval z pole position, trochu na startu ztratil. Morbidelli v čele si brzy začal vytvářet náskok, ale brzy nato spadl, takže se do vedení dostali Aegerter a Lüthi. Pasini také brzy spadl, následoval ho Miguel Oliveira, ale jezdci vpředu se drželi a zůstali těsně za sebou ve většině závodu, Aegerter vedl. Jen jednou udělal chybu, což umožnilo Lüthimu, aby předjel, ale brzy se zase původní pořadí vrátilo a vydrželo až do konce. Aegerter nakonec vyhrál s náskokem 1,4 s. Syahrin, který na mokré trati umí jezdit, se v jedné chvíli začal k vedoucím jezdcům přibližovat, ale nakonec zůstal na třetí pozici, získal druhé pódium své kariéry.

Nováček Francesco Bagnaia zvládl náročné podmínky na trati a do cíle dojel jako čtvrtý před dalším nováčkem Bradem Binderem. Sandro Cortese zakončil dost složitý víkend dobrým šestým místem.

Další nováček Fabio Quartararo získal sedmé místo, i když dostal menší časovou penalizaci. Ve skutečnosti přejel cílovou čáru před Cortesem. Simone Corsi spadl v poslední zatáčce, přesto zvládl dostat se do cíle jako osmý.
Khairul Idham Pawi získal svůj vůbec nejlepší výsledek – deváté místo, Jesko Raffin doplnil první desítku. Takaaki Nakagami také ke konci závodu spadl, ale vrátil se na trať a získal 11. místo.

Alex De Angelis spadl dvakrát, ale získal ve svém domácím závodě body za 12. místo, podobné to bylo s Remy Gardnerem a Tetsutou Nagašimou. Poslední bod za 15. místo získal Xavi Vierge.

Výsledky Velké ceny San Marina na okruhu Marka Simoncelliho v Misanu  (26 kol):

P.      Jezdec                    Tým                                  Nr.  Moto                  Čas              Ztráta
8. Simone Corsi Speed Up 24 Speed Up/Honda 52:36,635 56,926
9. Khairul Idham Pawi Idemitsu Honda Team Asia 89 Kalex/Honda 52:41,204 1:01,495
16.   Federico Fuligni Forward Junior Team 22 Kalex/Honda 53:27,560 1 Kolo

Valencia:  Oliveira završil sezonu vítězstvím, 2. Morbidelli, 3. Brad BinderMiguel Oliveira získal pro KTM třetí vítězství v řadě. Podařilo se mu dostihnout a předjet Franka Morbidelliho a do cíle dojel jako první. Na pódium se dostal i Oliveirův týmový kolega Brad Binder. Na pódium vystoupil potřetí za sebou.
20:58, 17.11.
20:50, 16.11.
20:23, 12.11.
13:40, 12.11.
16:17, 11.11.
13:11, 11.11.
16:34, 10.11.
12:05, 10.11.