Fernández získal v Misanu senzační vítězství

Augusto Fernández (FlexBox HP 40) získal třetí letošní vítězství v závodě Moto2 při GP Octo di San Marino e della Riviera di Rimini. Boj o vítězství probíhal až do cíle. Španělský závodník porazil v posledním kole Fabia Di Giannantonia (+Ego Speed Up), na třetím místě skončil vedoucí jezdec šampionátu Álex Márquez (EG 0,0 Marc VDS).

Di Giannantonio jel v čele od startu, bleskově odstartoval z pole position. Márquez startoval pomaleji, klesl až na šestou pozici. Fernández se v úvodním kole dostal na druhou pozici, za ním jel Tom Lüthi (Dynavolt Intact GP), který skvěle odstartoval ze sedmého míst na roštu.

Domácí závodník Di Giannantonio měl Fernándeze těsně za sebou, v úvodní fázi závodu se do toho pořádně opřel. Di Giannantonio málem spadl na výjezdu z 2. zatáčky druhého kola, naštěstí to dobře dopadlo. I tak ale nováček Fernández zajel nejrychlejší kolo závodu, když se vedoucí dvojice začala vzdalovat, Márquez se vzpamatoval a dostal se na třetí pozici, když předjel Lüthiho. Remy Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team) ztratil předek v 10. zatáčce, takže ho další závodníci předjeli. Márquez se snažil dostihnout Di Giannantonia a Fernándeze, měl více než půlsekundovou ztrátu.

V 6. kole měla vedoucí čtveřice skoro dvousekundový náskok před Gardnerem a Xavi Viergem (EG 0,0 Marc VDS), Di Gannantonio jel v pohodě v čele. V 9. kole však Fernández předjel po vnější straně v 1. zatáčce a v druhé zaujal vnitřní stopu – typický způsob předjíždění v Misanu. Di Gannantonio to však nevzdal bez boje. Předjel po vnitřní stopě ve třetí zatáčce, ale Fernández se dostal zpátky do vedení. Na vjezdu do 8. zatáčky se ,Diggia’ znovu dostal pod Fernándeze a Márquez zároveň zaútočil na soupeře v boji o titul. Fernández klesl na třetí pozici, Di Giannantonio měl půlsekundový náskok před vedoucím závodníkem šampionátu.

Třináct kol před koncem se Fernández vrátil na druhou pozici, Di Giannantonio jel v čele, vedl o 0,7 s. Fernández se ale do toho opřel a přiblížil se hned v příštím kole na půl sekundy. Mezera potom zůstala víceméně beze změny. Márquez ztratil kontakt s vedoucími jezdci, na vedoucího jezdce měl asi sekundovou ztrátu. Sedm kol před koncem už byl Fernández blíž. Podvozek Kalex byl zřejmě ve výhodě v druhé polovině kola, zatímco Di Giannantonio byl lepší v první polovině. Fernándezovi ujel předek v 10. zatáčce, vypadalo to hrozivě, ale zvládl to. ,Diggia’ dostal upozornění na překročení hranice trati.

Do konce zbývalo pět kol, čtyři kola, tři kola...  Di Giannantonio si pevně držel místo v čele, Fernández byl blízko. Dvě kola před koncem Fernández zvýšil tlak, na začátku prvního kola byli těsně za sebou. Fernández potom zaútočil, první zatáčku projel po vnější stopě a druhou zatáčku po vnitřní, ale jel příliš prudce, Di Giannantonio se znovu dostal do čela.

Di Giannantonio potom udělal menší chybu na výjezdu ze 4. zatáčky a to povzbudilo Fernándeze. Projeli 8. zatáčku, desátou... Ale při výjezdu z těsné pravotočivé zatáčky na cílovou rovinu jel Fernández za Italem a mohl využít aerodynamiku. V 11. zatáčce vyjel ze stopy a překročil hranice trati, zdánlivě za toho žádnou výhodu neměl, ,Diggia’ si svou pozici udržel. Potom se ale Fernández dal do boje. Došlo mezi nimi málem ke kontaktu. Fernández vjížděl po vnitřní stopě do 14. zatáčky – agresivně, ale čistě. Předjel Di Giannantonia a dostal se do čela, soupeř už nemohl reagovat. Fernández zvítězil. Získal 25 bodů a přiblížil se k vedoucímu jezdci šampionátu. Márquez teď vede o 26 bodů.
Di Giannantonio  jel skvěle po celý závod, ale vysněné vítězství v domácím závodě mu uniklo jen o 0,186 s.

Lüthi dojel do cíle jako čtvrtý – byl to jeho nejlepší výsledek od Assenu.  Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) získal nejlepší letošní umístění – páté místo – po velmi solidním výkonu v domácím závodě týmu. Za ním se umístil Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) po startu ze 16. pozice. Jorge Navarro (+Ego Speed Up) přejel cílovou čáru jako osmý po startu z patnáctého místa na roštu.

Vierge dobře odstartoval, ale potom nakonec klesl až na osmé místo. Za ním skončil domácí závodník Enea Bastianini (Italtrans Racing Team), byl rychlejší jen o něco přes sekundu. Lorenzo Baldassarri (FlexBox HP 40) dostal ke konci závodu trest „dlouhé kolo” kvůli překročení hranice trati.

Po dobrém víkendu v Misanu závod nedokončili jezdci týmu ONEXOX TKKR SAG Gardner a Nagashima. Také domácí jezdci Marco Bezzecchi (Red Bull KTM Tech 3) a Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) spadli, stejně jako Adam Norrodin (Petronas Sprinta Racing).

Márquez v Sepangu sice nevyhrál, ale získal titulÁlex Márquez se stal novým mistrem světa Moto2, když v Malajsii dojel do cíle jako druhý za Bradem Binderem – byl to jeho čtvrtý vítězný závod sezony.
18:55, 16.11.
12:43, 16.11.
16:50, 15.11.
13:48, 15.11.
22:07, 11.11.
21:08, 11.11.
18:13, 04.11.
08:32, 03.11.