Brad Binder získal v den svých narozenin pro KTM domácí vítězství
Brad Binder získal v den svých narozenin pro KTM domácí vítězství Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) získal první letošní vítězství na domácím okruhu KTM při Velké ceně Rakouska. Dal si perfektní dárek k 24. narozeninám. Podařilo se mu udržet v posledním kole za sebou vedoucího jezdce šampionátu Álexe Márqueze (Marc VDS EG 0,0). Během závodu spadla řada jezdců z vedoucí skupiny.

Binder bleskově odstartoval z druhé pozice na roštu a rychle se začal vzdalovat. Zpočátku se držel v čele, měl náskok necelé sekundy. Tetsuta Nagashima (ONEXOX TKKR SAG Team), který poprvé ve své kariéře startoval z pole position, neodstartoval dobře, ale začal se probojovávat dopředu a ustálil se na třetí pozici za Xavi Viergem (Marc VDS EG 0,0), který výborně odstartoval ze třetí řady.

Japonský závodník potom předjel a dostal se na druhé místo. Vierge se pokusil mu to vrátit ve 3. zatáčce, ale dopadlo to špatně. Sklopil se mu předek a vzal s sebou i Nagashimu, který tak přišel o pravděpodobné první umístění na stupních vítězů.

Boj o druhé místo se doopravdy rozhořel v osmém kole. Luca Marini (SKY Racing Team VR46), Tom Lüthi (Dynavolt Intact GP), Enea Bastianini (Italtrans Racing Team) a Remy Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team) bojovali, jako by to bylo poslední kolo. Nejdřív se ve třetí zatáčce o sebe otřeli Gardner a Marini, když se všichni čtyři snažili dostat na stejný kousek asfaltu, ale tím to neskončilo. Když čtveřice sklopila motorku na vjezdu do 4. zatáčky, Marini, Bastianini a Lüthi trochu vyjeli ze stopy, to Gardnerovi umožnilo, aby z páté pozice všechny tři předjel vnitřkem a dostal se na druhou.

Gardner potom ujel před tím šílenstvím, které probíhalo za ním, a během pouhých pěti kol dostihl Bindera, který jel v čele. Jeho první pokus předjet vedoucího jezdce se nepovedl, v 1. zatáčce vyjel ze stopy a Binder se hned vrátil na první místo.

Deset kol před koncem se Gardner znovu pokusil dostat se do vedení v první zatáčce, ale znovu vyjel ze stopy a ztratil trochu rychlost na příjezdu k 2. a 3. zatáčce. Do konce zbývalo sedm kol a Gardner se opět pokusil, ale Binder ho donutil objet 3. zatáčku po delší straně, vnitřní strana patřila vítězi. Binder dál vedl. Gardnerova snaha získat první vítězství v závodě začala vypadat poněkud zoufale.

Bastiniani a Márquez, který startoval ze čtvrté řady na roštu, se zatím přiblížili  Šest kol před koncem Gardner potřetí vyjel ze stopy v 1. zatáčce, ale tentokrát narazil do zadního kola Márquezovy motorky, když se vracel, a spadl.

Do boje se teď zapojil Marini, který také chtěl zvítězit. Zajel nejrychlejší kolo závodu. Ve vedoucí skupině ale nezůstal dlouho. Pět kol před koncem se mu zablokoval předek na brzdách v nájezdu do 9. zatáčky a vzal s sebou Bastianiniho.

O vítězství teď už bojovali jen Binder a Márquez. Rakouští fanoušci šíleli, mávali oranžovými vlajkami a čepicemi. Binder jim udělal radost, když byl v cíli první.
Poslední místo na pódiu získal Jorge Navarro (Beta Tools Speed Up), který ke konci dokázal ujet jezdcům týmu FlexBox HP40 Lorenzovi Baldassarrimu a Augusto Fernándezovi. Šestý byl Lüthi, který teď je v šampionátu na druhém místě, na Márqueze ztrácí 43 bodů.

Druhý jezdec týmu Red bull KTM Ajo Jorge Martín byl sedmý, o čtvrt sekundy před svým budoucím týmovým kolegou Ikerem Lecuonou. Do první desítky se dostali ještě Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) a Mattia Pasini (Tasca Racing Scuderia Moto2).

Brad Binder získal v den svých narozenin pro KTM domácí vítězstvíBrad Binder (Red Bull KTM Ajo) získal první letošní vítězství na domácím okruhu KTM při Velké ceně Rakouska. Dal si perfektní dárek k 24. narozeninám. Podařilo se mu udržet v posledním kole za sebou vedoucího jezdce šampionátu Álexe Márqueze (Marc VDS EG 0,0). Během závodu spadla řada jezdců z vedoucí skupiny.
16:39, 24.08.
13:40, 24.08.
20:43, 23.08.
12:49, 23.08.
20:45, 20.08.
18:10, 17.08.
14:30, 11.08.
13:20, 11.08.