Barcelona: Álex Márquez vítězem katalánské GP, 2. Pasini, Lüthi na 3. místě
Barcelona:  Álex Márquez vítězem katalánské GP, 2. Pasini, Lüthi na 3. místě

Álex Márquez získal skvělé druhé vítězství v Moto2 při domácí Velké ceně Katalánska. Bleskově odstartoval z pole position a potom už stále vedl. Byl to 250. start pro tým EG 0,0 Marc VDS. Mistr světa Moto3 potěšil diváky letos už podruhé. Mattia Pasini, který zvítězil v Mugellu, se opět dostal na pódium – byl druhý. Tom Lüthi, který je jedním z těch, kdo bojují o titul, byl třetí.

Márquez vyrazil z prvního místa na startovním roštu a bez problémů se dostal do vedení. Jeho týmový kolega Franco Morbidelli výborně odstartoval z druhé řady a dostal se na druhé místo v nájezdu do první zatáčky, vnitřkem předjel Pasiniho a Lüthiho. Švýcarský závodník byl v zatáčce dlouhý a trochu vyjel z trati, vrátil se za Pasiniho. Miguel Oliveira neváhal a předjel.

Lorenzo Baldassarri na startu trochu klesl. Největší pozornost vzbudil Márquez, který měl brzy více než sekundový náskok a dále ho zvyšoval. V polovině závodu vedl o čtyři sekundy před ostatními.

Zpočátku bojovali tři jezdci o to, kdo bude prvním ze skupiny, která pronásledovala Márqueze. O druhé místo bojovali Pasini, Morbidelli a Lüthi. Nakonec dokázal ujet Pasini. Lüthi porazil vedoucího závodníka šampionátu z dostal se na třetí pozici. Morbidelliho potom dostihl a předjel Oliveira a také Baldassari.

Pasini zůstal v klidu, udržel si druhou pozici a dokázal se ubránit Lüthimu – ten skončil jako třetí. Oliveira je ke konci závodu pronásledoval, ale do cíle nakonec dojel jako čtvrtý. Získal pro KTM pěkný počet bodů. Baldassarri po zklamání z nedokončeného závodu v Mugellu skončil v první pětce.

Nováček Jorge Navarro v řadě kol ohrožoval Morbidelliho, který jel na šesté pozici, ale ten potom dokázal ujet. Navarro dojel do cíle jako sedmý na trati, kde v minulosti získal své úplně první vítězství v Moto3.

Dalším nováčkem byl Fabio Quartararo na osmém místě po napínavém boji s Xavierem Viergem.

Andrea Locatelli získal svůj první bod v Moto2 za 15. místo.

Výsledky Velké ceny Katalánska na okruhu Catalunya v Barceloně  (23 kol):

P.      Jezdec                   Tým                                  Nr.   Moto                  Čas              Ztráta
28.   Federico Fuligni Forward Junior Team 22 Kalex/Honda 43:47,846 1:07,344

Mugello:  perfektní  závod předvedl Pasini, 2. Lüthi, Márquez na 3. místěDomácí závodník Mattia Pasini získal své první vítězství v mistrovství světa od roku 2009 po souboji s Tomem Lüthim a Álexem Márquezem. První tři jezdci přejeli cílovou čáru těsně za sebou – byl to jeden z nejtěsnějších letošních výsledků Moto2.
15:38, 25.06.
17:03, 24.06.
12:26, 24.06.
18:12, 23.06.
13:19, 23.06.
21:31, 21.06.
21:10, 19.06.
13:40, 11.06.