Ricciardo nejrychlejší během prvního dne testů F1 v Barceloně

Daniel Ricciardo se dostal do čela tabulky časů úvodního dne předsezonních testů na katalánském okruhu. Odpolední déšť neumožnil zlepšení časů.

Pilot týmu Red Bull zajel čas 1 min 20,179 s v závěrečných minutách jízd před polední přestávkou. Počasí bylo dopoledne chladné. Většina týmů se soustředila na využití času na trati pro testování nových vozů, spíš než na rychlé časy.

Red Bull najezdil největší počet kol – celkem 104.

Teploty postupně klesaly a odpoledne začalo pršet. Druhý čas zajel Valtteri Bottas z týmu Mercedes, i když odpoledne předal vůz svému týmovému kolegovi Lewisi Hamiltonovi. Hamilton jezdil v tom nejhorším počasí a ve voze W09 absolvoval jen 25 kol, ale v tabulce časů byl sedmý.

Nejsložitější den s novým vozem pro sezony 2018 měl Fernando Alonso. U jeho vozu MCL33 praskla matka na kole, když jel  teprve sedmé kolo, takže v 16. zatáčce dostal hodiny a skončil na štěrku.

Přišel o tři hodiny času na trati, protože bylo nutno zjistit, co bylo příčinou nehody a bylo nutné opravit vůz. Vůz McLaren s motorem Renault se vrátil na trať těsně před polední přestávkou. I přes nehodu najezdil Alonso 51 kol, jeho nejlepší čas byl 1 min 21,339 s, ale o svůj nejlepší čas přišel, protože si zkrátil šikanu a byl odsunut na sedmé místo – počítalo se mu kolo, které zajel časem 1 min 22,354 s.

Kimi Räikkönen z týmu Ferrari měl dobrý start s novým vozem SF71H. Najezdil 80 kol a zajel třetí čas, byl o necelé dvě desetiny sekundy za Ricciardem. Oba při svém nejrychlejším kole použili měkké pneumatiky.

Nico Hülkenberg zajel dobrý čas ve voze Renault. Najezdil 73 kol a byl čtvrtý. Odpoledne předal vůz svému týmovému kolegovi. Carlos Sainz mohl kvůli mokrému počasí absolvovat jen 30 kol.

Tým Toro Rosso má nového partnera – Hondu. Dnes má za sebou nejproduktivnější den testů od doby, kdy se v roce 2015 vrátil do Formule 1. Brendon Hartley najezdil 93 kol a neměl žádnou technickou závadu.

Tým Williams obsadil dopoledne Lance Strolla, ten najezdil 46 kol, odpoledne předal vůz novému závodníkovi. Sergej Sirotkin zajel 23 kol, než musel jízdy ukončit kvůli počasí.

Romain Grosjean z týmu Haas dopoledne předvedl nový vůz VF-18. Úspěšně najezdil 55 kol. Následoval Marcus Ericsson z týmu Alfa Romeo Sauber (63 kol) a vývojový jezdec týmu Force India Nikita Mazepin, který v pondělí zvládl pouze 22 kol. Ve čtvrté zatáčce dostal hodiny a přišel o část času na trati.