Oba vozy Ferrari poprvé v první řadě na startu v Soči (Poznámky ke kvalifikaci)

Sebastian Vettel bude do nedělní Velké ceny Ruska startovat z první pozice. Vozům Ferrari se podařilo překonat soupeře z týmu Mercedes při vyrovnaném boji v kvalifikaci.

Vettel a Kimi Räikkönen zajistili pro Ferrari první a druhou pozici na startu – stalo se to poprvé od Velké ceny Francie roku 2008. V závěru jízd je od sebe dělil rozdíl pouhých 0,059 sekundy.

Mercedes při třetím tréninku  zkoušel různé strategie zahřátí pneumatik a potom se pro kvalifikaci rozhodl zajet jedno zahřívací kolo navíc, ale první rychlé kolo se tak docela nepovedlo Valtteri Bottasovi ani Lewisi Hamiltonovi. Vettelovi se první rychlé kolo také nepodařilo, takže na prozatímní pole position se před posledními jízdami třetí kvalifikace dostal Räikkönen. Při svém posledním kole ale udělal chybu, takže šanci na první místo ztratil. Zato Vettel maximálně zlepšil svůj čas. Ani Bottas se nedokázal zlepšit a zůstal na třetím místě. Hamilton skončil o půl sekundy za Vettelem na čtvrtém místě. Z první řady tedy startují vozy Ferrari a z druhé Mercedesy.

Z třetí řady startuje Daniel Ricciardo z Red Bullu a Felipe Massa z týmu Williams. Sedmou pozici získal druhý Red Bull – Max Verstappen

Tým Toro Rosso nedokázal dosáhnout stejně dobré výsledky v kvalifikaci jako na začátku sezony – Carlos Sainz i Daniil Kvyat vypadli v druhé kvalifikaci. Kevin Magnussen skončil na 14. pozici, přes noc mu vyměnili brzdy.

Fernando Alonso se opět nedostal dál než do druhé kvalifikace, na ultra měkkých pneumatikách byl celkově patnáctý, na Vettela ztrácel 3,3 s. Alonso dal najevo své zklamání motorem Honda, ve vysílačce prohlásil, že to je „neuvěřitelné“.

Náročný víkend Jolyona Palmera pokračoval i v kvalifikaci – na konci Q1 přejel obrubník ve 4. zatáčce, otočil se do protisměru a narazil do bariéry, takže do nedělního závodu bude startovat ze 16. pozice.

V důsledku této nehody byly vyvěšeny žluté vlajky,což znemožnilo mnoha jeho soupeřům zlepšení časů. Stoffel Vandoorne ztratil šanci postoupit poprvé z první kvalifikace do druhé a skončil na 17. místě. Také Pascal Wehrlein dostal hodiny na konci 1. kvalifikace a bude startovat z 18. pozice před svým týmovým kolegou Marcusem Ericssonem. Také Romain Grosjean přišel kvůli žlutým vlajkám o šanci na zlepšení a skončil na 20. místě. Také se stále potýkal s problémy v souvislosti s brzdami.

Vettel zvítězil ve Velké ceně Maďarska (Poznámky k závodu)Sebastian Vettel dokázal během závodu na Hungaroringu udržet za sebou svého týmového kolegu Kimiho Räikkönena a Valtteriho Bottase, takže zvítězil. Vozy Red Bull měly hned na začátku kolizi.
23:09, 01.08.
15:53, 30.07.
22:47, 29.07.
15:52, 29.07.
14:03, 29.07.
20:20, 28.07.
18:23, 28.07.
13:26, 28.07.