Ferrari má v úmyslu odvolat se kvůli penalizaci v Kanadě

Ferrari informovalo FIA o svém záměru odvolat se proti trestu, který připravil Sebastiana Vettela o vítězství v nedělní Velké ceně Kanady.

Vettel dostal pětisekundový trest za nebezpečný způsob, jakým se vrátil na tra, když se ve 48. kole snažil uhájit si místo v čele závodu před Lewisem Hamiltonem, pilot Mercedesu byl nucen se uhnout, aby nedošlo ke kolizi.

Vettel přejel cílovou čáru před Hamiltonem, ale kvůli penalizaci byl druhý, protože do cíle dojel jen o 1,3 s před britským soupeřem.

Vettel vyjádřil v týmové vysílačce své rozhořčení a prohlásil, že stewardi jsou asi slepí.

Ferrari teď má 96 hodin na to, aby dodalo nový důkaz, který by zdůvodnil odvolání k Mezinárodnímu odvolacímu FIA, i když podle sportovních pravidel není možné podat protest proti pětisekundové penalizaci.

11.6.2019 19:5 - Ferda
Ferda
Ferrari má peněz dost, tak a si je klidně utrácí nesmyslným odvoláním.
Hamilton získal v Kanadě kontroverzní vítězstvíLewis Hamilton vyhrál v Montrealu pátý závod letošního roku. Jako první dojel do cíle Sebastian Vettel, ale dostal kontroverzní pětisekundový trest, což ho odsunulo na druhé místo.
10:55, 10.06.
10:09, 10.06.
21:43, 09.06.
07:55, 09.06.
18:15, 08.06.
09:39, 08.06.
19:51, 07.06.
15:35, 06.06.