1. trénink ve Španělsku: Hamilton, Bottas, Räikkönen

Lewis Hamilton byl nejrychlejší v prvním tréninku ve Španělsku před svým týmovým kolegou Valtteri Bottasem. Na voze Mercedes W08 byla použita výrazná vylepšení a jeho start do závodního víkendu byl velmi dobrý. Mercedesy byly téměř o sekundu rychlejší než vozy Ferrari, které obsadily třetí a čtvrté místo.

Hamilton zajel svůj nejlepší čas 1 min 21,521 s na střední směsi pneumatik, Bottas byl jen o 0,029 s pomalejší.

Třetí Kimi Räikkönen, rychlejší než Sebastian Vettel, byl o devět desetin sekundy pomalejší než Hamilton.

Vettel přišel o část tréninku, protože v úvodní části měl závadu na voze, na výjezdu z poslední zatáčky ztratil výkon, když řadil směrem nahoru. Odstavil svůj vůz u výjezdu z depa, takže ho mohli odtlačit do garáže Ferrari. Později se na tra zase vrátil.

Kevin Magnussen ukončil trénink předčasně, byl nucen kvůli závadě odstavit vůz ve 4. zatáčce, když do konce tréninku zbývalo necelých deset minut.

McLarenu se opět nedařilo. Fernando Alonso zajel jen dvě zatáčky úvodního kola a z vozu začal unikat olej. Tým byl nucen vyměnit motor. Druhého tréninku by se měl zúčastnit.

10. Carlos Sainz Scuderia Toro Rosso 55 Toro Rosso/Renault 1´24,004 2,483 21
11. Sergio Pérez Sahara Force India F1 Team 11 Force India/Mercedes 1´24,188 2,667 23
12. Esteban Ocon Sahara Force India F1 Team 31 Force India/Mercedes 1´24,324 2,803 22
13. Stoffel Vandoorne McLaren Honda Formula 1 Team 2 McLaren/Honda 1´24,400 2,879 24
20. Fernando Alonso McLaren Honda Formula 1 Team 14 McLaren/Honda - - 1

Ricciardo získal další podivné vítězstvíDaniel Ricciardo startoval z 10. pozice a nakonec nečekaně zvítězil, i když se v šestém kole propadl na 17. místo. Neobvyklé okolnosti způsobily, že ve Velké ceně Ázerbajdžánu získal páté vítězství své kariéry ve Formuli 1.
23:02, 25.06.
17:19, 25.06.
16:44, 24.06.
22:31, 23.06.
13:26, 23.06.
21:05, 22.06.
08:50, 12.06.
21:42, 11.06.